середа, 20 квітня 2016 р.

Цивільна оборона в школі




"День ЦО" проводиться без порушення навчального процесу, у квітні. На підготовку до проведення "Дня цивільної оборони" відводиться не менше двох місяців. Успіх проведення "Дня ЦО" великою мірою залежить від його завчасної підготовки, чіткого керівництва та правильного визначення складу учасників.

Основними заходами, що плануються до "Дня ЦО", є: А). Практичні заходи: - збір постійного складу школи або засідання штабу ЦО; - перевірка укомплектованості й оснащеності нево-єнізованих формувань цивільної оборони; - приведення в готовність захисних споруд, якщо вони є в наявності; - відпрацювання прийомів користування засобами індивідуального захисту; - проведення протипожежних, світломаскувальних, герметизаційних та евакуаційних заходів; - відпрацювання практичних дій відповідно до "Плану дій у HC"; - знезаражування територій, будинків, майна та ін. Б). Навчально-методичні заходи (практичні (розв'язування ситуаційних завдань), класно-групові заняття, семінари, прес-конференції, бесіди, вікторини і відкриті уроки) з залученням до їх проведення фахівцівжання майна по основних заходах "Плану дій при HC"
директор школи проводить у зручний для педагогічного колективу час. Про початок "Дня ЦО" оголошується по шкільному радіо, а викладачі, на початку 1-го уроку, по класах доводять інформацію про заходи, що проводяться в школі і ступінь участі в них учнів. Звичайно перед першим уроком проводяться загальношкільні лінійки, присвячені відкриттю "Дня ЦО", трагедії Чорнобиля, виступи агітбригад юних інспекторів руху, юних пожежників, юних рятувальників, тривалістю до 15-20 хвилин. Залежно від тематики й обсягів навчання з ОБЖД і ЦО в "День ЦО" проводяться: 1. У початкових класах: - вікторини, рольові ігри з ОБЖД, змагання, до програми яких включаються від однієї до декількох вправ, тренувань; відпрацьовуються дії за сигналами оповіщення в разі виникнення HG по класах; заходи можуть закінчуватися переглядом відеоматеріали, присвячених питанням HC. 2. У середніх класах: - вікторини з ЦО, змагання, естафети у класах і групах паралельних класів; учні 6-7 класів беруть участь у випусках стінгазет, по накопичених матеріалах оформлюють фотовітрини, створюють альбом. 3. У старших класах: - змагання по здаванню нормативів ЦО, семінари з обговоренням підготовлених рефератів, практичні заняття по вирішенню ситуаційних завдань, практичні заняття по наданню першої медичної допомоги. За рішенням директора школи визначені класи роблять екскурсію на курси ЦО, відвідують захисні споруди, ознайомлюються з організацією ЦО одного з підприємств і практичними заходами щодо захисту своїх працівники. Закінчується "День ЦО" підбиттям підсумки?. Директор школи дає вказшку про місце і час підбиття підсумків і на основі особистих спостережень за діями учнів та педагогічного складу, а також доповідей начштабу ЦО і своїх заступників підбиває підсумки виконання запланованих заходах з питань ОБЖД та ЦО. У підсумковій частині свого виступу директор зазначає, яким чином досягнута мета і як вирішені завдання "Дня ЦО", дає оцінку діям формувань, відзначає сміливі та ініціативні дії учнів. За цими підсумками складається наказ директора школи про результати проведення "Дня ЦО". На основі цих результатів можуть бути розроблені практичні заходи з усунення виявлених недоліків, внесені необхідні зміни у план ЦО та інше. Особовий склад школи: формування, команди, класи, учні, педагоги, які відзначилися під час виконання заходів цивільної оборони, конкурсів, вікторин, естафет нагороджуються призами, грамотами, сувенірами. Після загального розбору класні керівники підводять підсумки, аналізують роботу кожного учня, визначають тих, хто домігся успіхів в своїх класах.

Немає коментарів:

Дописати коментар